Öfkeli Otel Personeli, Gardiyanlar Geceyi Dehşet, Kaos Anlatıyor | Jaipur Haberleri

MuzMo

New member

JAIPUR: Days Hotel’de, hafta sonu parti hunilerinin vızıltısının yerini bir silah sesinin aldığı, ardından kaos ve çaresizliğin geldiği bir korku gecesiydi.
Otelin iki kapısından birinde güvenlik görevlisi olan Hari Singh (adı değişti), üç silahlı kişinin bisikletle geldiğini gördü. “Bisikletlerini kavşağa park ettiler. Üç adamdan ikisi aceleyle bana doğru yürümeye başladı. Bir şeylerin ters gittiğini hissettim ve onlarla konuşmak için ilerledim. Silahlarını sallayarak bana doğru koştular” dedi.
Silahlı kişiler, otelin önünde durmadan önce Singh’i kovalarken, o hala koşarken silah sesleri duydu. Tehlikeli bir gecenin başlangıcıydı. Otel misafirleri siper aldı ve gardiyanlar, atış ritmi düşene kadar sessizce dinledi.
Başka bir fedai, ateşin otel sahibinin arabasından inip binaya girmesinden saniyeler sonra başladığını söyledi. “23:30’da ışıkları söndürdük. Bugün için eşya topluyorduk. Otelin dışından da bir PCR aracı geçti. Silahlı adamlar hepimizi hazırlıksız yakalayana kadar her gece olduğu gibi hareket ettik” dedi.
Otel konukları ile silahlı adamlar arasında duran sadece güçlü bir cam kapıydı. Kurşunlar önce otel lobisinin dışında ahşap bir podyumda bulunan bir bilgisayarın ekranına isabet etti.
Polis, silahlı kişilerin yaklaşık 25 metre ötedeki resepsiyon ve yemek odasını net bir şekilde görerek ateş ettiğini söyledi. Yaklaşık 50 fitlik bir menzilde 7,65 mm’lik kartuşlar kullanıldığını da sözlerine ekledi. Bir polis yetkilisi, “Silahlılar yaklaşsaydı, felaket olabilirdi” dedi.
Otelin içinde, personel önce dolu fırtınasının sürgülü cam kapılara çarptığını varsaydı. Bir otel çalışanı, “Silahlıların bize ateş ettiğini ancak camın kırıldığını görene kadar anladım” dedi.
Silah sesleri çınladığında, birkaç ünlü otelin her zaman konuklarla dolup taştığı Airport Plaza bölümünün tamamı sarsıldı.
Singh, “Üçüncü şüpheli bisikleti kapıya getirdi ve iki silahlı adam yola çıkmadan önce üzerine oturdu” dedi. Başka bir gardiyan, ayrılmadan önce silahlı adamlardan birinin “Parchi fenki hai, padh lena (Bir not düşürdük. Okuyun)” diye bağırdığını söyledi.