Sunidhi Chauhan: Benim tarzımdaki sese talep yokken müzik endüstrisine girdim – #BigInterview | hint filmi haberleri

Doğal

New member
90’larda Bollywood, yumuşak, melodik seslerden hâlâ melodi yapabilen güçlü ve enerjik seslere bir tür geçiş yaptı. Sunidhi Chauhan’ın çığır açan seslerden biri olduğu ortaya çıktı. 1999’daki ‘Mast’tan ‘Ruki Ruki Si Zindagi’ şarkısı ona olağanüstü bir ün kazandırdı ve gerisi tarih oldu. Müzik yolculuğuna dört yaşında yarışmalarda ve yerel toplantılarda sahne alarak ve aynı zamanda yardımcı şarkıcı olarak çalışarak başladı. Kısa süre sonra aktris Tabassum, Sunidhi’nin şarkı söyleme yeteneğini görünce ve genç şarkıcıyı besteciler Kalyanji ve Anandji ile tanıştırdığında şans ona gülümsedi. Merhum kıdemli aktris Tabassum, ETimes ile yaptığı son röportajlardan birinde gururla “Sunidhi meri khoj hai,” demişti.
Sunidhi’nin kariyeri, Sushmita Sen’in ‘Fiza’dan ‘Mehboob Mere’, Esha Deol ile birlikte ‘Dhoom Macha Le’ ve daha pek çok unutulmaz olaya sahip. O her zaman hayatta kalan biri olmuştur. 2012’de Hitesh Sonik ile evlendi ve 2018’de oğlu Tegh’in gelişiyle Sunidhi’nin hayatı adeta yeni melodilerle doldu.

Bu haftaki Büyük Röportajda Sunidhi, yolculuğunu yansıtıyor. Tabassum yeteneğini nasıl keşfetti, Naushad ve Kalyanji-Anandji kariyerini nasıl değiştirdi ve Bebek Nidhi’den Sunidhi’ye nasıl yeniden adlandırıldı. Devamını oku…

Lütfen Tabassum’un yeteneğinizi nasıl keşfettiğini bize anlatın ve merhum aktrisle yaşadığınız bazı anıları paylaşabilir misiniz?
Tabassum ji ile ilgili güzel anılarım var. Beni çok sevdi. Beni ilk kez Delhi’de gerçekleşen o megastar gecelerinde sahnede şarkı söylerken gördü ve ben de onlara çocukken katılırdım. Ve bir programda diğer yıldızlarla birlikte konuk olarak gelmişti ve ben de performansımı yapmıştım. Gerçekten hoşuna gitti. Kuliste tanıştığımızda, ihtiyacım olan bir şey olursa ona söylememi çünkü benden etkilendiğini söyledi. Sesimi sevdiğini ve Mumbai’ye (sonra Bombay’a) geldiğimde her zaman onunkini yapmak zorunda kalacağını söyledi. Bütün bunları ben orada dururken babama söyledi ama ben çok az konuştum ve sadece yetişkinlerin konuşmasını dinledim. Tabassum ji’nin beni gördüğüne çok sevindiğini hatırlıyorum. Ve babama Bombay’a gelmesini ve geldiğinde önce onu aramasını söyledi.

Sunidhi ve Tabassum

Bombay’da ne oldu?
Birkaç yıl sonra Bombay’a gittik, belki iş içindi, belki tatildi. Bombay’a vardığımızda babam Tabassum ji’yi aradı ve hemen bizi geri aradı ve gelmemizi istedi. Bize büyük bir sevgi yağdırdı. Ghar pe bula ke hamen itna pyar diya, bahut ache se o bize davrandı. Birkaç şarkı dinledik ve ardından birkaç telefon görüşmesi yaptı. Beni Naushad Saab’a götürdü. O anı asla unutamam. Mujhe us waqt samajh nahi aa raha tha, main choti thi mujhe malum nahi tha i Meet (Kiminle tanıştığımı bile anlayamayacak kadar gençtim). Tabassum ji’nin kalbi çok büyüktü. Sonra beni Kalyanji Anandji’ye götürdü ve sesimi duyurmasına izin verdi. Her şey böyle başladı. Bence herkes biliyor.

Eskiden sana Nidhi denirdi. Sonunda Sunidhi’ye nasıl geçtiniz?
Yani evet, benim adım Nidhi Chauhan’dı ve daha önce Delhi’de farklı şovlarda sahne aldığımda bana Bebek Nidhi diye hitap edildi. Kalyanji Anandji ile tanıştığımda her şey bir saniyede değişti. Kalyanji Bhai beni çok sevdi. Bana her zaman çok ilgi gösterdi ve benimle gerçekten ilgilenildiğinden emin oldu. Ve bilirsiniz, benim, Aditya Narayan ve çok yetenekli diğer bazı çocuklar gibi insanlarla ‘Little Wonders’ (çocuklarla televizyonda yayınlanan şarkı programı) konseptini buldu. Ve sanırım bir gün rastgele ‘Tumhara adı Nidhi se Su-nidhi rakhte hai’ demişti. S Bunun gibi Sadhana, Ş. Bunun gibi sargam hai, S Bunun gibi Sonali Vajpayee hai (o sırada akademisindeydi). öyle dedi Sur ki nidhi-sunidhi tumhara name dete hain. Sur ki Nidhi, Sunidhi aisa unaka kehna tha. Bu yüzden adım Sunidhi olarak değişti.

Geçenlerde bir konserde sahne aldınız. Canlı seyirci önünde şarkı söylemek nasıldı?
Konser harikaydı. İşler planlandığı gibi gitmese de harika bir deneyimdi. Ekip üyelerimizin yarısı vize alamayınca konseri ekibin yarısı ile yapmak zorunda kaldık. İlk defa sahnede bu kadar gergindim ama ilerlediğimizde gösteri iyi gitti. Seyirci de dans etti, şarkı söyledi ve bizi övdü ve sahnenin olması gerekenden daha boş görünmesinin gerçek nedenini öğrendiklerinde. Seyirci sonunda bizi daha da çok övdü.

5 yaşındaki oğlunuz şarkı söylemenizi seviyor mu?
Şarkı söylememden hoşlandığını sanmıyorum. Bebekken şarkılarımı dinlemekten başka çaresi yoktu. Ama şimdi bazen bana şarkı söylemeyi bırakmamı söylüyor. Kelimenin tam anlamıyla, “Anne, lütfen şarkı söylemeyi keser misin” diyor (gülüyor). Aksine sahnedeyken benden ve şarkı söylememden keyif alıyor. Sahnede olmamdan hoşlandığını düşünüyorum.

Senelerdir şarkı söylüyorsun. Müzik endüstrisi yıllar içinde nasıl değişti?
Değişim süreklidir ve müzik endüstrisi her zaman gelişmektedir. Kendi tarzıma ihtiyaç yokken sektöre girdim. Film müziği endüstrisiyle ancak Ram Gopal Varma ve Sanjay Khanna aracılığıyla temasa geçtim. Bana verilen fırsat için minnettarım. Bugün sahip olduğum her ne varsa, bunu o fırsata borçluyum.

Hindistan, Orijinal Şarkı dalında bu yıl Oscar kazandı. Müzik kardeşliğine verilen bu onur hakkında ne söylemek istersiniz?
OSCAR’da ‘Naatu Naatu’ adaylığı gerçekten hepimiz için gurur verici bir andı. Ve şimdi şarkı Oscar ödülünü eve götürdüğüne göre, duygu daha da özel hale geldi.

‘Sur’ sırasında MM Keervani ile çalıştınız, bu deneyimi nasıl değerlendiriyorsunuz?
MM Kreem efendim ile çalışmak bir nimetti. Seansları sırasında çok şey öğrendim. Onunla birçok projede çalışacak kadar şanslıydım ve o harika bir sanatçı ve birlikte çalışmak için harika bir müzisyen. ‘Sur’ sırasında yeni gelenlerdendim, farklı türde şarkılar söyledim ve müziğini, besteleme tarzını ve ayrıca kendisini duymuştum. Bu yüzden biraz şüpheciydim ve ‘Orada ne yapacağım?’, ‘Onun için nasıl şarkı söyleyeceğim?’, ‘Benden beklentilerini karşılayabilecek miyim?’ diye düşündüm. Bütün bu düşünceler aklımdan geçti ama Bay Kreem bunu çok kolaylaştırdı. Onunla ilk tanıştığımda bana olan sevgisini gösterdi. Bana karşı çok nazik ve çok sabırlıydı. Sanırım bu yüzden mümkün olan en iyi şekilde teslim edebildim.

MM Keeravani'de Sunidhi

MM Keeravani ile çalışırken ne gibi zorluklarla karşılaştınız?
Asıl zorluk ‘Aa Bhi Jaa’ şarkısıyla değildi ama asıl zorluk ‘Dil Mein Jaagi Dhadkan Aise’ ileydi. Bay Kreem bir solukta şarkı söylememi istedi. Şarkının tamamı değil, tamamı muhda ve bu imkansızdı. Birkaç kez denedim ve olmadı. Endişelendim çünkü her şeyi bir nefeste söylemek imkansız görünüyordu. Ama sonra Bay Kreem, “Yapabileceğini biliyorum, sadece biraz ara ver, diğer odaya git ve pratik yap. Biraz pratik yapmaya devam et, oraya varırsın.” Bunu en basit şekilde söyledi. Ona “Bana karşı bu kadar sabırlı olduğun için teşekkür ederim” dediğimi hatırlıyorum. Diğer odaya gittim ve zamanımı aldım. Sanırım şarkı üzerinde çalışmam yaklaşık 45 dakika ila bir saat sürdü ve sonunda Bay Kreem sayesinde benden beklediği şeye biraz yaklaşabildim. Bunu daha sonra, kaydı bitirdikten sonra çok mutlu göründüğü gözlemime dayandırıyorum. Bay Kreem ile çalışmak eğlenceli ve harika bir deneyimdi. Aynı zamanda çok zorlayıcıydı.

Bestelerinin kalitesi, şarkıcıdan biraz daha fazla talep ediyor mu?
“Special 26″dan “Kaun Mera” gibi basit bir şarkı kulağa kolay geliyor. Bay Kreem’in besteleri çok derin bir duyguya sahip. Onunla gerçekten bağlantı kurmalısın. Birisi onu alırsa, ideal bir yerdedir ve bir kuşak söyleyebilir. Unki besteler ka ek apna sur hota hai. Agar aapko woh sur mil jaye toh, onunla şarkı söylerken herkes kendini iyi hissedecek. Ayrıca bu konuda kendinizi iyi hissedeceksiniz. Bu şekilde, MM Keeravani ile çalışmak büyülü olabilir.

#BüyükRöportaj!-Yeni2 (1)

Müzisyen olduğun için kendini şanslı hissediyor musun?
11 yaşında filmlerde şarkı söylemeye başlamam büyük bir lütuf diyebilirim. Tanrı bana karşı çok nazikti. Kalyanji ve Tabassum ji’nin her zaman beni izlediğini hissediyorum. Bunlar hayatımda çok büyük bir fark yaratan insanlar. Bana her zaman oradan sevgi veriyorlar ve ben hala yapmayı sevdiğim şeyi yapıyorum. Bu çok özgürleştirici bir duygu. Bu çok güzel bir duygu, sevdiğin şeyle yaşayabiliyor olman gerçeği. Ben tam olarak tutkulu olduğum şeyi yapıyorum. Bunu sonsuza kadar sürdürmek istiyorum.