Acemilere Trafik Tavsiyeleriniz , İlk kez vitesli motosiklet

• Konuyu başlatan hardcoreride
  • Başlangıç tarihi
H

hardcoreride

Guest
Herkese merhaba vitesli motosiklete geçip ilk kez trafiğe çıkacaklara tavsiyelerinizi buraya yazabilirsiniz,aklımdaki bir kaç soruyuda sormak istiyorum.

1-İlk motosikleti çıkardığımdan beri aklımı kurcalayan her zaman 1. mi 2. mi vites sorusu oldu,bazen yakın dönüşlerde 2 ile devam edeyim dedim stop ettim,1 e aldım bu sefer motor kendini çekti, bu iş tabii ki zamanla olur ama tavsiyelerinizi yorumlarınızı duymak isterim.1-2 kavramında hep motor stop edecekmiş,tekleyecekmiş hissi var.Püf nokta belki burda yarım debriyaj olabilir diye düşünüyorum hem akan motoru devam ettirirken hemde motorun teklememesi için yarım debriyajın faydası mutlaka vardır ama bu işin püf noktası tam olarak nedir? 1. ve 2. vitesi sizden de duymak isterim.(250cc motor)

2-Yokuş çıkıcam bunun önceden düşüncesini yapıyorum 1. vites rutinde alır mı yoksa 2 ile devam edip gaz kesmeden mi çıksam ama araba çıkma ihtimali var vs.

3--Acemiliğin vermiş olduğu düşünce olsa da elbet bu makineyi iyi şekilde sürmeyi öğreneceğiz fakat bu gözüme zormuş gibi geliyor sizin acemilik döneminizde de böyle oldu mu?