Bjp | Rajguru’nun yorumlarının Hinduların dini duygularını incittiğini iddia ediyor | Rajkot Haberleri

KulOr

Global Mod
Global Mod
Rajkot: BJP iddia etti ki Kongre Aday Indranil Rajguru’nun Rajkot’un azınlıkların çoğunlukta olduğu bir bölgesinde Cumartesi gecesi halka açık bir mitingde yaptığı açıklamalar Hinduların dini duygularını incitti.
Ancak parti, Seçim Komisyonu’na bu konuda resmi bir şikayette bulunmadı.
Rajguru, Rajkot Doğu seçim bölgesinden itiraz etti. Viral olan videolarda, “Bence, Mahadev ve Allah birdir. Mahadev Ajmer’de yaşıyor ve Allah Somnath’ta yaşıyor.” Ardından Rajguru “Allahu Ekber” (Tanrı büyüktür) şarkısını söyler ve seyirciler onu “Har Har Mahadev” ile takip eder.
Daha sonra medya mensuplarına konuşan Rajguru açıklamaya çalıştı: “Hindular ve Müslümanlar arasındaki birlikten bahsediyordum. Ben Mahadev’i Allah’ta gördüğümde, onlar da Allah’ı Mahadev’de görüyorlar. Bu Müslüman topluluğunun üyeleri beni Eid Mubarak dilemek için aradıklarında ‘Mahadev Har’ ile başlıyorlar.”
BJP’nin başka sorunları olmadığı için konuyu gereksiz yere gündeme getirdiğini iddia etti.
Toplantıda, ‘Hindu kardeşlerimi bir otobüsle Lord Mahadev’e (Somnath) götürmek bana neşe veriyor. Bir tren dolusu insanla Ajmer’e gitmek bana aynı sevinci veriyor… Bizi ıslah etmek isteyenler bilsin ki hepimiz insanız. Allahü ekber. Har Har Madev.”
Ajmer, Khwaja Moinuddin Chishti’nin türbesiyle ünlüdür ve Somnath, Hindistan’daki 12 Jyotirlinga’dan biridir.
Ancak BBP adayı Uday KangadRajguru’ya karşı mücadele eden , şunları söyledi: “Büyük bir fark var. Böyle bir açıklama Hindu topluluğu için kınanır… Somnath ülkenin her yerinde saygı görür. Bu ilk Jyotirling. Böyle bir şey söylememelisin.”