Düşük CC kullanıp ekipman giyenlere karşı önyargı mı var

A

AkinoV

Guest
Merhaba arkadaşlar, kendim 125CC bir motosiklet sahibiyim.Scooterdan geçerek vitesli öğrenmek adına aldığım motosikletimi 1 senedir sürüyorum. Motorun üzerinden inmiyorum desem yeridir. Kendime imkanım varken motosiklet ceketimi, yazlık kışlık eldivenimi dizliğimi almıştım tam ekipman sayılmayabilir ancak bunları dahi giyince etrafımda 125cc için ekipman mı giyiyorsun laflarını duyuyorum. Sürdüğüm aracın tehlikesini biliyorum başıma ne gelebileceğini de tahmin edebiliyorum artı olarak ekipmanlarımı giyince kendimi daha ağır başlı hissedip dikkatli bir şekilde sürmeme de yarıyor.

Ancak etrafımda sürekli olarak bu lafı duyunca hevesim kaçmıyor değil. Çevremde gördüğüm herkes youtube ve instagram kitlesi yüzünden şort ve tişört ile tetikçi edasıyla geziyor. Ama bu lafları duyunca kafamda acaba biraz abartıyor muyum diye düşünmeden de edemiyorum.

düşük CC motosiklet için tam ekipman gezmek eziyet mi, aslında kafanı başını koruduktan sonrası için sürdüğün motosikletin vereceği zarar çok olmaz mı diye düşünmeliyim? sizin de fikirlerinizi merak ettim