ISTANBUL BAKIRKOY den Selamlar

7

73845

Guest
Herkese Merhabalar
Uzun bir aradan sonra TR ye kismen donerek motor sevdama yeniden kavusmanin sevinci ile yaziyorum. Daha once de burada bir iki konu actim. Onceden cok fazla zaman bulamiyordum ama daha siklikla TR deyim. Yakin zamanda yapmak istedigim bazi isler olacak, bunun icin gerekli calismalari yapiyorum. Bu projenin parcasi olmak isteyecek arkadaslar ariyorum. Bu yapacagim seyleri tamamen vicdanimi rahatsiz hissettigim icin yapacagim. Asagida bazi basliklarda belirttim, parcasi olmak isteyen arkadaslara ihtiyacim var:

1- Youtube kanali; piyasadaki 3-5 kisi ozellikle yeni baslayan genc arkadaslarimizin elindeki 3-5 kurusa goz dikerek kendi para hirslari yuzunden resmen soygun yapiyorlar. Hayatta binmeyecekleri motorlari sanki mukemmelmis gibi tanitip, kullanmayacaklari yag lari, ekipmanlari savunuyorlar. Bende kisa bir sure icinde bir kanal acip sadece binicisene soz hakki vererek motorlari tanitmak istiyorum. Yeni baslayanlari dogru yonlendirmek adina bunun olmasi gerektigini dusunuyorum.

2- Sosyal sorumluluk; ben cok fazla yurt disina gidip geliyorum isimden kaynakli (zaten yurt disinda calisiyorum), esimde ozellikle italyaya gelip gidiyor. Ozellikle buna gonul vermis ama maddi durumu cok iyi olmayan arkadaslari belirleyip yardimci olmak istiyorum. Yardimdan kastim ise ; ucretsiz ekipman vermek veya hicbir fiyat eklemeden karsidakine urunu teslim etmek. Bunu mevcut cevreme suan yapiyorum. Maddi durumdan kastim ise ister zengin ol ister fakir motor sevdasi baska bisey. Kendimden biliyorum. Belki bunu ilerletip bir topluluk olustururuz, uyeler bagis yapar ve bircok kisiye ulasabiliriz. Ekipman yuzunden olen cok motorcu var ne yazik, yada sakat kalan.

3- Diger bir sosyal sorumluluk projem ise ozellikle avrupa yakasinda mevcutta calisan kurye arkadaslara maaliyetine yemek hizmeti. Ben zuhuratbaba da restoran isletiyorum. Yazlari limonata su, kis aylarinda cay kahve ucretsiz tum kurye arkadaslar bundan yararlaniyor. Bunun yani sira ise elimdeki urunu maaliyetine kuryelere veriyorum. Yapmak istedigim yeni subeler ile bunun sayisini arttirmak. Sizleri de dahil edebilmek.

Bunu gerceklestirebilirmiyim bilmiyorum ama ozellikle milleti yanlis yonlendirip gecmisi ve gelecegi belli olmayan motor markalarini ballandira ballandira anlatan, biriktirdigi 100-200 u de bunlar yuzunde cope atan sisteme savas acacagim. Sesim duyulur yada duyulmaz, vicdanim icin kesin yapacagim bunu. Parcasi olmak isteyenler profilimden bana ulasabilirler.

Buarada gayem sosyal medyada para kazanmak degil, ben ticaret ve mevcut maasli isimle devam ediyorum, yasim 39. Tek gayem bu sektorde adaletsizlik, carpik duzen ve hirsizliga topyekun bir bilinc olusturmak. Herzaman heryerde.