Mondial Vulture 125i Zincir Takılıyor

• Konuyu başlatan varyentas
  • Başlangıç tarihi
V

varyentas

Guest
Hepinize merhabalar, bu ilk konum olacak o yüzden bir hatam varsa kusura bakmayın.
Motorumu çarşamba günü 14 bin bakımına ve farklı bir sıkıntıya yetkili servisine verdim. Acelem vardı o yüzden neler oldu sıkıntılar neydi vs. soramadım aldım çıktım ama motor gayet iyi hissettiriyordu, bir sıkıntısı yoktu. Sonra cumartesi 150 veya 200km yol yaptım, inşaatin içinden olsun çok ufak kumun içi olsun asfalt olsun gezdim geldim sıkıntı yoktu motorda. Birkaç gün bekledi sonra motor iş yüzünden sürmedim ancak o sırada ara ara yoğun yağmurda üstü açık bir şekilde kaldı. Dün fırsat buldum süreyim dedim motor kendini sarsıyor ve tekerlekte bir şeyin üstünden geçiyormuş gibi hissettiriyordu ancak tekerlekler gayet sağlam ve sıkıntı yok. Sonra arka tekerleği boşta döndürürken farkettim bir noktada arka teker dönmekte zorlanıyordu. O ara zincire baktım böyle bir oynama dikkatimi çekti ve sadece o takıldığı yerde oynuyordu. Dişliyi açacak ekipmanım yok diye servisi aradım bu hafta arıza için müsait olmadıklarını söylediler ben de buraya sorayım dedim. Motorsiklet terimleri ve parçalarıyla çok alakam yok şimdiden uyarayım motorunuza taş değmesin.