RKS Freccia 150 Aksesuar Tercihleri

• Konuyu başlatan yucehanozkan
  • Başlangıç tarihi
Y

yucehanozkan

Guest
Forumdaki tüm dostların Cuma'sı mübarek, günü hayırlı ve güzel olsun. Beni belki dün açmış olduğum, ekipman önerisi istediğim konudan hatırlarsınız. Başkalarına da yardımcı olmasını ümit ettiğimden dolayı o konudan devam etmek yerine burada yeni bir konu açtım. Yanlış düşündüysem affola. Merak eden olursa diye diğer konunun linkini aşağıda paylaşacağım.
https://www.motosiklet.net/forum/mot...n-onerisi.html

Bayisinden sıfır olarak RKS Freccia 150 aldım. Bazı aksesuarlar almak istiyorum ama hangi aksesuarlar her motora olur, hangi aksesuarlar sadece markaya özel üretiliyor kafam karıştığı için sizlerin yardımını rica edeceğim.
- Ucuz yollu, mümkün olduğu kadar dayanıklı ve seyir halindeyken ses çıkarmayacak bir çanta almak istiyorum. Önerilerinize açığım.
- Ayna uzatma eklentilerinin, özellikle çin işi motorlara takıldığında, aynaları tutan vida aksamında bazı sorunlara yol açabileceğini duydum. Bu konu hakkında bilginiz var mı? Aynalar bana arkamı gösteriyor ama dirseklerimi ve omuzlarımı da görüyorum optimum açıdan bile.
- Konfor sele, evrensel bir ekipman mıdır, her modelin kendisine has mıdır? Konfor Sele, konforu çok arttırır diyebilir miyiz? Önerir misiniz?
- Bundan birkaç ay sonra, trafikte tecrübe kazandığımda Bursa-İnegöl'den, Kocaeli-Gölcük'e ve Kandıra'ya gitmek istiyorum. (Kendimi hazır hissedince.) Bilen bilir, İznik yolundan, köylerin yanından geçtiğiniz ve sizi Karamürsel taraflarına çıkartan çok tatlı bir yol var. Her neyse, sadece bu bahsettiğim seferlerde kullanmak üzere telefon tutucu almak istiyorum GPS için. Aynaya sabitlenenler mi daha iyi gidona sabitlenenler mi? Bu ekipmanlar da evrensel mi? Telefon tutucuların, titreşimden dolayı kameraları bozduğuna dair bir bilgi de duydum. Bilgilendirirseniz sevinirim.
- Rüzgar deflektörleri evrenselmiş her motora uyuyormuş. Peki deflektörler seyir halinde titreşim-ses yapar mı? Freccia'nın ön camı rüzgarı hiç tutmuyor.
- Brandaların motora özgü olanları da var. Motorumu büyüttüğümde de (ki bir yıl içinde kesin büyütme niyetindeyim) rahatlıkla işimi görecek kaliteli bir branda almak istiyorum.
- CZT marka lastikler var. Bu lastikler bildiğim kadarıyla baya kötü. Peki beni 6 ay idare eder mi? Etmez diyorsanız, 4 mevsim lastik mi alınmalı, yaz ayrı kış ayrı lastik mi alınmalı? Önerdiğiniz lastik var mıdır? (Bursa İnegöl'de ikamet ediyorum. Kış aylarında çok nadir kar yağıyor. Karda motor sürülür mü sürülmez mi inanın bilmiyorum eğer ki iyi değilse kar varken sürmeyebilirim, dediğim gibi nadir kar oluyor yerlerde.)

Biraz uzun bir yazı oldu. Tecrübesizliğime verin, heyecanım en üstte olduğu için sürekli araştırmak ve yeni şeyler öğrenmek istiyorum. Ve inanıyorum ki bu konular, Türkiye'nin en büyük motosiklet sayfasında duracağından, çok sayıda insan da benimle beraber faydalanacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.

Bahsettiğim deflektör için örnek bir link bırakıyorum.
https://www.trendyol.com/knmaster/rs...c5mWPuf3TxC43o