Sachin Pilotunu CM Yap, Rahul Gandhi’nin Bharat Jodo Yatra’sının Rajasthan’da Olmasına İzin Verecek: Gujjar Lideri Kongreye | Jaipur Haberleri

MuzMo

New member
JAIPUR: Gujjar daha önce Rahul Gandhi’yi kabul etmemekle tehdit eden lider Vijay Bainsla Bharath Jodo Yatra Bekleyen tüm topluluk talepleri karşılanmadıkça eyalete giren, rotasını değiştiren ve Sachin Pilot’un başbakan olması durumunda yürüyüşün eyalet genelinde kesintisiz devam etmesine izin verileceğini söyledi.
TOI’ye konuşan Gujjar Arakshan Sangharsh Samiti’ye başkanlık eden Bainsla, topluluğun 2018 anketlerinde en az 12 BJP Gujjar adayını ve diğer 25 BJP adayını yenerek büyük ölçüde Kongre için oy kullandığını iddia etti. Koltuklar. “Pilot, tüm MBC samaj ve Gujjar topluluğunun Kongre adaylarına oy vermesinin tek nedeniydi” dedi ve bir CM olarak Pilot’un Gujjarlar da dahil olmak üzere savunmasız hiçbir topluluğa asla adaletsizlik yapmayacağını da sözlerine ekledi.
Bainsla bunun bir iniş olmadığı konusunda ısrar etti. “Ne herhangi bir talebi geri çekmedim, ne de pozisyonumu yumuşatıyorum. Sadece Kongre’ye 2018 seçimlerinden önce verdiği sözü hatırlatıyorum” dedi.
“CM Ashok Gehlot’un Pilot’u bastırması, Gujjarların bir devleti yönetme şansını ortadan kaldırmaktan daha az değil. Benim taleplerim, yalnızca topluluğumun duygularının bir ifadesidir” dedi.
Ancak diğer Gujjar liderleri, Bainsla’nın toplum desteğinden yoksun olduğu için duruşunu yumuşattığını söyledi. Gujjar Arakshan Sangharsh Samiti’nin kurucu üyelerinden Himmat Singh Gujjar, TOI’ye şunları söyledi: “Kendini bir topluluğun lideri ilan eden kişinin yaptığı geri dönüş, onun siyasi emellerini açığa çıkardı. Topluluk, onun şiddete başvurma çağrısını desteklemedi, geri çekildi. ”
Himmat Singh, Rahul’ın yatrasının Rajasthan’daki binlerce topluluk üyesi tarafından büyük ölçüde karşılanacağını iddia etti.
Başka bir Gujjar fraksiyonunun lideri Shailendra Dhabhai, Bainsla’nın “Gujjar topluluğu panchayatının desteğine sahip olmadığı için U dönüşü bekleniyordu” dedi.