Start-up, otomobil lastiklerini elektrikli otomobil aküleri için değerli malzemeye dönüştürüyor

BasriBey

Global Mod
Global Mod
Pil ihtiyacı büyüktür
Çöpten piller mi? Startup, eski araba lastiklerinden elektrikli otomobiller için “siyah altın” kazanmak istiyor


Videoyu izleyin: Şilili start-up, atıkları elektrikli otomobiller için “siyah altına” dönüştürüyor. Daha


Grafit ihtiyacı büyüktür: Elektrikli arabalara olan talep artmaktadır ve dolayısıyla bu malzemeyi içeren daha fazla pillere ihtiyaç duyulmaktadır. Şilili küçük bir start-up, çözümün bir parçası olmak istiyor ve şimdi piller için önemli hammaddeyi eski lastiklerden çıkarmaya çalışıyor.

Video kaynağı: n-tv.deBugüne kadar araba lastikleri anlamlı bir şekilde neredeyse hiç geri dönüştürülmedi; Yalnızca Almanya'da her yıl yaklaşık altı yüz bin ton eski lastik çöpe atılıyor. Şili'deki bir start-up, tekerleği yeniden icat etti ve aşınmış tekerlekleri elektrikli otomobil aküleri için yeni parçalara dönüştürüyor.


Süreç araba lastiklerini dönüştürüyor


Üç ürün elde ediliyor. Biri pirolitik yağ, diğeri çelik, üçüncüsü ise siyah kurumdur. Kurum için bir pazar bulunmadığından Şilili start-up, lastik atıklarını elektrikli mobilite için pillerde kullanılabilecek grafit malzemeye dönüştürdü. T-Phite'ın genel müdürü Bernadita Diaz, kurumun saf karbondan başka bir şey olmadığı ve şarj edilebilir pillerin önemli bir bileşeni olduğu için açıklıyor.

#Konular