TET 2024 georgia

• Konuyu başlatan F54
  • Başlangıç tarihi
F

F54

Guest
arkadaşlar merhaba belki bilenleriniz vardır ama bu TET dedikleri şey trans euro trail yani avrupa yı trans geçme işleri vs vs TÜRKİYE de de birçok rota olduğu gibi gürcistan rotaları dA VAR
Yani hiç yerleşim yerlerine inmeden DAĞLARDAN geçiş
dedim ki biz neden bu rotayı yapmıyoruz hemen bi organizasyon şakk 5 kişi tamam geliriz dedi ama yola 2 kişi olarak çıktık :)
ben 11 temmuzda sabah evden sakaryA DAN ÇIKTIM ilk durak düzce kaynaşlı orada tek yol arkadaşım osmanla buluştuk sabah çorbalarımızı içip düştük yollara tabiki ben daha ilk dakika da yağmura yakalandım :)
lokantaya vardığımda yağmurlukları çıkarttım hava açtı
düştük yollara ilk gün sakarya düzce bolu kastamonu çankırı çorum amasya sivas erzincan vs derken akşam yemeğine erzurum'a vardık osman çağ kebabı ısmarladı yanında da kadayıf yemekleri yedik kahvaltılık alışverişi yaptıktan sonra kamp yeri bakmaya başladık derken tortum yolunda bir mesire yerinde çadırları kurduk o geceyi burada geçiridik.

ikinci günden birkaç kare
yolda karslı ama sakarya da yaşayan bir motorcu ile karşılaşarak güne başladık :) toprağım sayılır

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

ilk gün 1150 km yol teptim fakat sıcak harici zorlandığım bir konu yoktu
2. gün ise sınıra 200 km vardı yola çıktık acelemiz yok geze geze gidiyoruz istediğimiz yerde çay kahve içiyoruz dinleniyoruz saat 12 gibi sınırı geçtik aktaş kapısından çıktık
sınır çıkış haracı 150 idi
sigorta yaptırdık internet hattı aldık inanın hiçbirşeyden haberim yok kaç para vs şu kadar dedi arkadaş yarısını verdim para hiç umrumda değil
motorla geziyorum ya dünyanın en mutlu insanı ben'im
neyse yola çıkmadan önce yaptığımız rota ya baktık devam ettik

ilk gün gürcistana girdik ama işler karışmaya başladı evden çizdiğimiz rota yı bir türlü tutturamadık bende anlamadım
işte burada işler poka sardı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

gürcistanda ilk gün çok güzel başladı çok boktan devam etti
neyse güzel güzel gezerken sınırı yakın köyler ermeni köyü müş bizlere orada artizlik yapanlara ağızlarının payını verdikten sonra oralardan uzaklaştık hafif yağmur yağdı ıslandık vs işin tadı kaçmaya başladı derken güzel bir yere kamp attık yemek yedik yatıp uyuduk
sabah kalktık hava güzel ama yollar ıslak neyse kahvaltı yapıp yollara düşütük işte resimler