TVS Raider 125 yalpalama sorunu

S

srowzy

Guest
Merhabalar. Motor 2.5 aydır bende ve 3400 kilometrede. Şehiriçi ve bölünmüş yollar çoğunluklu olarak, uzun yol dahil her yerde kullanıyorum motoru. Motoru aldığımdan beri bi' yalpalama sorunu vardı. Özellikle hızlanınca ve rüzgar vurunca motor resmen sağa sola atıyor, kontrol edilemez hale geliyor. Kontrol edilemez hale geliyordan kastım, kontra versem kayacak gibi tekerler bi değişik oluyor. Servise 3 kez götürdüm (2'sini bakımdan önce, birini hususi yalpalama için) ve söyledim, en son gittiğimdede "ön teker yanak oturtuldu oldu" dedi... Eyvallah dedim. Rüzgar yokken birşey farketmedim, ancak rüzgar varken yine artıyordu yalpalama... Ve nedense özelliklede ana yollarda başıma geliyor bu kontrolsüz yalpalama. Bugün UMA'yı aradım, mesai saatleri dışında olduğunu görünce hemen aldığım yeri aradım belki çözerler diye.. Beni başka bir servise yönlendirdi, gittim ve usta motorla yaklaşık 5-6dk bi' gezdi. Geldi ve yanındaki ustayla konuştular. Süren kişi "yalpalama var biraz" gibi şeyler dedi. Öbür usta ön tekeri bi' çevirdi ve dedi "gel bak kardeşim, ön jant sorunlu. Ön jant ve hurç değişecek, git fiyat sor bizde bulunmaz" dedi. Bende aldığımdan beri böyle olduğunu, yetkili servisin beni sürekli yolladığını söyledim.. Ustanın dediğini aynen aktarıyorum. "Motoru ilk aldığında bu tespit edilseydi çok basitçe halledilirdi, ya motor değişirdi ya parça gönderilirdi. Ama kilometren 3000'i bile geçmiş, yok çukura girdi yok kaza yaptı diyip karşılamaz kimse"... Gittim sordum fiyat. YEDİ BİN BEŞ YÜZ LİRA! Çözüleceğini bilsem alacağım ama emin değilim. Motorda aldığımdan beri sorunlar bitmedi çünkü. Motorun depo %70'in üzerinde olduğunda ve frene bastığımda benzin atıyor, durduğu yerde sabah kaldığımda bina benzin kokuyor, vites müşürü bozuk, arka frenin sürekli ayarı kaçıyor falan filan. Ne dersiniz, varmıdır bilginiz? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler 🐱