Yeni Başlayacak Biri İçin Motor Tavsiyeleri

B

Briares1

Guest
Merhaba 2 ay içerisinde A2 ehliyetimi alıyorum ilk motorumu da aralığa kadar almayı planlıyorum ama malum piyasa çok dolu ve sıkıntılı motorlar var çok araştırdım ama her yerden farklı bir fikir çıkıyor. Bütçem pek yüksek değil şehir içi kullanacağım ama olur da otobana çıkmam gerekirse en azından beni tehlikeye atmayacak bir hız istediğim için 200 250cc istiyorum scooter deneyimim var vitesli deneyimim de scooter kadar olmasa da istop ettirmeyecek rahat vites atabilecek kadar var ama trafik tecrübem yok. Şimdilik baktığım ve bulduğum motorları alta ekliyorum. Aralarından hangisini seçerdiniz ya da bunlar yerine şunu almanı tavsiye ederim dediğiniz motorlar varsa her türlü öneriye açığım. (tercihen absli)

Cfmoto 250nk (2022 sonrası ikinci el)
cfmoto 250sr (2022 sonrası ikinci el)
bajaj dominar 250 (2018 sonrası ikinci el)
bajaj ns200 (2022 sonrası ikinci el)
bajaj rs200 (2022 sonrası ikinci el
bajaj n250 (2022 sonrası ikinci el)
tvs apache rtr200 (sıfır)
tvs raider 125 (uzun tutmam deneyim kazanır satarım muhtemelen)
Benelli 125s
qj trx 12
qj srk 125s
rks rk125s
rks r250

Şimdiden tavsiyeler için teşekkürler boyum 192 kilom 95 civarı motor tipi çok önemli değil aşırı küçük olmaması benim için yeterli. Chopper modeller de ilgimi çekiyor ama hangi markadan ne alınır bilemedim çoğu çinden üretim sonradan farklı marka ismiyle satıldığı için işin içinden çıkamadım. Chopper önerilerine de açığım cross hariç her motor olabilir yani.