Yeni kariyer yaklasimi nedir ?

motorkaski

Global Mod
Global Mod
Yeni kariyer yaklasm, cogu insann kariyerini ve hayatlarn etkileyen stratejiler arasnda onemli bir role sahiptir. Yeni kariyer yaklasm, kisinin kisisel ve profesyonel hedefleri dogrultusunda kendini gelistirmesine ve kariyerini yonetmesine yardmc olur. Bu yaklasm, kisinin is hayatnn her asamasnda kendini gelistirmeye ve kariyer hedeflerini gerceklestirmeye calsmasn destekler. Yeni kariyer yaklasm, kisinin kariyerini insa etmek icin kullanabilecegi bircok arac ve stratejiyi sunmaktadr.

Kisisel ve Profesyonel Hedeflerin Belirlenmesi

Yeni kariyer yaklasmnn ilk adm, kisinin kendi kisisel ve profesyonel hedeflerini belirlemektir. Kisinin kendine ozgu hedefleri olmaldr ve bunlarn anlaml ve gercekci olmasn saglamaldr. Kisinin, nerede oldugunu ve nereye gidecegini bilmesi gerekir. Kisisel hedeflerin belirlenmesi, kisinin kariyer hedeflerini gerceklestirmesine yardmc olacaktr.

Kisisel Becerilerin Gelistirilmesi

Kisisel becerilerin gelistirilmesi, kisinin kariyer hedeflerine ulasmasnda onemli bir rol oynar. Kisinin, hedeflerine ulasabilmesi icin once kendi kisisel becerilerini gelistirmesi gerekir. Kisisel beceriler gelistirmenin bircok yolu vardr. Dersler almak, konferanslara katlmak, egitim programlarna katlmak, egitim kitaplar okumak ve cevrimici egitim programlarna katlmak gibi.

Stratejilerin Planlanmas

Kariyer hedeflerine ulasmak icin, kisinin dogru stratejileri planlamas gerekir. Kisinin, hedeflerine ulasmak icin oncelikle ne yapmas gerektigini belirlemelidir. Kariyer hedeflerine ulasmak icin, kisinin oncelikli olarak hedeflerinden ne bekledigini, hedeflerine ulasmak icin ne tip stratejiler kullanacagn ve hedeflerine ne zaman ulasmay hedefledigini belirlemelidir. Stratejilerin planlanmas, kisinin kariyer hedeflerine ulasmasn saglayacaktr.

Kendini Pazarlamak

Kendini pazarlamak, kisinin kariyer hedeflerine ulasmasnda onemli bir rol oynar. Kisinin, hedeflerine ulasmak icin calsmalarn pazarlayabilecegi ve diger insanlarla baglant kurabilecegi bircok farkl yol vardr.