Abvp, eğitimle ilgili beş karar sunuyor | Jaipur Haberleri

MuzMo

New member
JAIPUR: Akhil Bharat Vidyarthi Parishad (ABVP) Pazar günü şehrin 68. ulusal kongresinde ülkenin eğitim tesislerinin iyileştirilmesine ilişkin beş karar yayınladı. Kararlar onaylandıktan sonra Pazartesi günü açıklanacak.
“Kararlar, ülke genelindeki yükseköğretim kurumlarında eğitim kalitesinin artırılmasına yöneliktir. Birincisi, NEP’in düzgün bir şekilde uygulanmasını ve ülkenin GSYİH’sının %2’sinin yüksek öğretim kurumlarında artan araştırmalara harcanmasını sağlamaktır. Kolejlerdeki ve üniversitelerdeki öğretmenler en son gereksinimlere göre eğitilmeli ve hem merkez hem de eyalet hükümetleri yeni kadroların enstitülerdeki öğrenci sayısına göre onaylanmasını sağlamalıdır” dedi. Yagyawalkya Shukla.
Shukla, diğer bir önerinin de kolej ve üniversitelerde akademik oturumların zamanında başlamasını sağlamak olduğunu, böylece eğitim sürecinin etkilenmemesi ve öğrencilerin eğitimlerine devam etmek için zamanında sertifika alarak mezun olmaları gerektiğini söyledi.
“ABVP, PFI gibi kuruluşların yasaklanması ve ülkenin iç güvenliğinin bozulmaması için çalışacak. Ayrıca öğrencilerin araştırma ve inovasyon yoluyla süreçte aktif rol almasıyla Hindistan’ın küreselleşen dünyada önemli bir rol oynamasını sağlamak için çalışıyoruz” dedi.