Gujarat anketleri: Ben halkın hizmetkarıyım, diyor Başbakan Narendra Modi ‘aukaat’ eleştirisinde | Rajkot Haberleri

KulOr

Global Mod
Global Mod
RAJKOT: Kongre lideri Madhusudan Mistry’nin aşağılayıcı ‘aukaat’ sözlerine yanıt veren Başbakan Narendra Modi Pazartesi günü mütevazı bir aileden geldiğini, insanların ‘hizmeti’ olduğunu ve itibarının önemsiz olduğunu söyledi.
“Seçimlerde su ve elektrik gibi kalkınma konularının tartışılması gerekmiyor mu? Yaptığımız işin hesabını vermeye hazırız, ancak Kongre bu konuları gündeme getirmekten çekiniyor çünkü parti, parti tarafından buldozerlerle tamamen yıkılacağını çok iyi biliyor.” BJP sicilinin izi,” dedi Modi, Surendranagar’ın Dudhrej köyündeki bir seçim mitinginde. “Bunun yerine Modi’ye ‘aukaat’ını (boyunu) göstereceklerini söylüyorlar. Hepiniz zengin ailelerden geliyorsunuz ama ben mütevazı bir aileden geliyorum” diye yanıtladı.
‘Dayanıklılık sadece ülke için çalışmaya hakarettir’
Bunun yerine Modi’ye ‘aukaat’ını (boyu) göstereceklerini söylüyorlar. Kibirlerine bak. Hepiniz varlıklı ailelerden geliyorsunuz ama ben mütevazı bir aileden geliyorum. Bende o yapı yok Ben bir hizmetkarım ve bir hizmetkarın statüsü nedir” diye yanıtladı Modi.
13 Kasım’ın başlarında Mistry, Kongre’nin Ahmedabad’daki Narendra Modi stadyumunun adını Sardar Patel stadyumu olarak değiştirme taahhüdü sorulduğunda, “Yeh Modi ko aukat batayega…(bu Narendra Modi’nin yerini gösterecek)” demişti. Başbakan şunları söyledi: “Geçmişte siz (Kongre) bana ‘neech (alçakgönüllü), alt kasttan biri’ ve ‘maut ka saudagar’ (ölüm tüccarı) ve ‘gandi naali ka keeda’ (lağım kurdu) derdiniz. Ve şimdi bana formumu göstermek ister misin? Seçimlerde kalkınma konularında mücadele etmeniz ve Gujarat’ın ilerlemesi için çalışmanız daha iyi.” Modi, sırf Hindistan’ı gelişmiş bir ülke yapmak istediği için muhalefetin acımasız hakaretlerine sessizce müsamaha gösterdiğini söyledi.