Kast temelli siyaset yerine Eğitim odaklı siyasete odaklanın: Abvp | Jaipur Haberleri

MuzMo

New member
Jaipur: 68. Ulusal Konvansiyonun bir parçası olarak ABVP tarafından yürütülen açık bir tartışmada, öğrenci topluluğu, kast temelli oy bankası siyasetinden ziyade eğitim odaklı siyasete odaklanmak için sesini yükseltti. ABVP’nin Ulusal Genel Sekreteri Yagyawalkya Shukla dedi, “Bugün (26 Kasım) Hindistan Anayasa Günü, Her şeyi kapsayan ve tüm vatandaşları adalet ve eşitlik yolunda yönlendiren Hindistan Anayasası’nın yaratıcıları önünde saygıyla eğiliyorum. Hindistan’da hükümetlerin beslediği ‘Revdi kültürü’ siyasetinin dizginlenmesi gerekiyor, artık eğitim odaklı siyaset yeni Hindistan’ın meselesi olmalı.
Devlet üniversitelerinin mevcut durumunu iyileştirmeye ihtiyaç olduğunu ve eyalet hükümetlerinin ülkedeki genç nüfusun çoğunun bu devlet üniversitelerinde okuduğunu anlamaları gerektiğini söyleyerek devam etti.
ABVP ulusal sekreteri Hushyar Meena, “Ülkenin özgürlüğü için savaşan birçok büyük kadın ve erkeğe, tarih kitaplarımızda hakları verilmemiştir. Pek çok eyalette, ulusa katkıları henüz gerektiği gibi değerlendirilmemiş olan birçok büyük insan vardı. Bize sadece bir ailenin özgürlük için savaştığı söylendi, ama hayır, ülkenin özgürlüğü için savaşan ve mücadele eden yüzlerce kişi vardı. Özellikle özgürlük mücadelesinin bir parçası olan yüzlerce aşiretin tüm bu çabalarını takdir etmenin zamanı geldi.”
Meena, eyalet hükümetinin ücra bloklardaki kabilelerin ve kadınların yükselmesi için yaptıklarına yanıt vermesi gerektiğini söyleyerek devam etti.