Michael Ballack'ın Ferrari'si: Nadirlik değeri 16,5 milyona kadar

BasriBey

Global Mod
Global Mod
Ağustos ortasında yapılması planlanan “Monterey 2024” müzayedesinin öne çıkan ürünü: Michael Ballack'ın Ferrari 250 GT California Spider SWB'si. RM Sotheby's, son derece nadir bulunan otomobilin fiyatının 14,5 ile 16,5 milyon euro arasında olmasını bekliyor. Satıcılara göre “Alman araç tescil belgesi”ne sahip araç, Ferrari 250 GT SWB California'nın kısa üretim aşamasında üretilen 56 modelinin ilki. Aynı zamanda Ferrari'nin 1960 yılında Cenevre Otomobil Fuarı'nda modelini sunduğu da bu otomobildi.


Tarih eğer doğruysa tamdır: 8 Şubat 1960'ta çerçeve Scaglietti'ye gönderildi. Motor Mart ayında, şanzıman ise biraz sonra yapıldı. Birkaç gün sonra araba yukarıda bahsedilen ticaret fuarındaydı.


Nisan 1960'ta, araba Lozan'da John G. Bennett adında bir adama satılmadan önce, o zamanki kırmızı iç mekan siyah versiyonla değiştirildi. Amerikalı, aracı 1963 yılında Amerika'ya getirdi ve daha sonra burada Philip Morris yönetim kurulu üyesi Charles Kibbee (adamın gerçek adı Chandler'dı) ve Mike Alessandro ve diğerleri tarafından kullanıldı.


Ferrari ABD'den Michael Ballack'a geldi
Alessandro açıkça Ferrari'sinden keyif alıyordu. 1978'de satın aldıktan sonra onu sık sık yarış etkinliklerine ve sergilere götürdü. Arabayı ancak 2008 yılında satıp Kassel'deki bayi Helmut Eberlein'e verdi. Belgelere göre Eberlein onu Michael Ballack adına satın aldı.


Michael Ballack'ın hazinesine iyi baktığı 16 yılın ardından otomobil ilk kez yeniden satışa sunuluyor. RM Sotheby's için “en önemli ve en güzel korunmuş 250 GT SWB Kaliforniya Örümceklerinden biri”. Ballack için bu son derece iyi bir anlaşma olabilir.