Oba ve KOM nedir ?

motorkaski

Global Mod
Global Mod
Oba ve KOM nedir?

Organik Besin Ag (Organic Food Network, Ksaca OB) ve Kuresel Cevresel Etiketleme Sistemi (Global Environmental Labelling System, Ksaca KOM) iki farkl kavramdr. Kuresel cevresel etiketleme sistemi gda ureticilerinin urettikleri urunleri cevresel etiketlerle etiketleme ve kontrol etme surecidir. OB ise, ureticilerin surdurulebilir uretim yontemlerini tesvik etmek icin uretim asamalarna entegre edilen bir sistemdir. Bu sistem ureticilere, uretim sureclerini kontrol etme ve cevresel etiketleme surecini kolaylastrma imkan saglar.

OB: Organik Besin Ag

Organik besin ag, organik urunlerin uretim ve tuketimini tesvik eden bir sistemdir. Organik urunler, insan saglgna yararl ve dogaya zarar vermeyen urunlerdir. Bu sistem, organik urunlerin uretimini, tuketimini ve izini izlemeyi tesvik eder. Organik uretim surecleri, ureticilerin ekolojik olarak surdurulebilir uretim yontemlerini kullanmasn ve insan saglgn tehlikeye atmayan uretim yontemlerini kullanmasn gerektirir.

OB, ureticilerin urettikleri urunlerin cevresel etiketleme surecini de kolaylastrr. Bu etiketlemeler, ureticilerin urettikleri urunlerin dogada ne kadar cevresel etkiye sahip oldugunu gosterir. Etiketleme sureci, ureticilere hem cevresel etkiyi ortaya koyma frsat verir hem de uretim sureclerini daha verimli ve surdurulebilir hale getirir.

KOM: Kuresel Cevresel Etiketleme Sistemi

Kuresel cevresel etiketleme sistemi (KOM), ureticilerin urettikleri urunleri cevresel etiketlerle etiketleme ve kontrol etme surecidir. KOM, ureticilerin urettikleri urunlerin cevresel etkinligini ortaya koymasn saglar. KOM, ureticilerin cevresel etiketleri kullanarak cevreye zarar vermeyen urunler uretmelerini saglar.

KOM, ureticilere urettikleri urunlerin cevresel etki ve surdurulebilirligini kontrol etmeleri icin bir arac saglar. Ayn zamanda ureticilerin urettikleri urunlerin cevresel etiketlerini de kontrol etmelerini saglar.