‘Sahte eğitimden mahrum kalan 20 Kr kişiye eğitim getiriyor’ | Jaipur Haberleri

MuzMo

New member
JAIPUR: Birlik Eğitim Bakanı Dharmendra pradhan Pazar günü milli eğitim politikasının (NUMARA YAPMAK) ülkenin bundan mahrum kalan 20 crore vatandaşını eğitimle buluşturmaya yardımcı olacaktır. Burada ABVP’nin 68. ulusal kongresine hitap ederek, BJP’nin öğrenci kolunun insanları farklı düzeylerde eğitimle buluşturmak için sorumluluk alması gerektiğini söyledi.
“NEP hazır. Halktan gelen önerilerle yapılır. Hindistan’da 26 crore okul eğitimine ve geri kalanı yüksek öğretim kurumlarına kayıtlı 30 crore öğrenci var. Ancak nüfus sayımına göre ülkede halen 15-23 yaş grubunda herhangi bir kuruma kayıtlı olmayan 20 crore insan var. NEP, bu tür insanların daha iyi kazanabilmeleri ve daha iyi yaşayabilmeleri için eğitim ve beceri geliştirme ile iletişime geçmelerine yardımcı olacak” dedi.
NEP’in ülkedeki tüm dillerin ulusal dil olduğunu kabul ettiğini söyleyen bakan, merkezi hükümetin devlet üniversitelerinin altyapısını iyileştirmek için gereklilikler üzerinde çalışacağını da sözlerine ekledi.
“NEP uygulaması zorlu bir görev ve ABVP gibi kuruluşlar öne çıkıp yardım etmeli. NEP yaşlıların eğitimi için kapıları açtı ve Hint dilleri bilgi ve eğitim aracı haline geldi” diye ekledi Pradhan.
Bakan, ABVP Kongresi’nde Profesör Yashwant Rao Kelkar Gençlik Ödülü’nün takdimine onur konuğu olarak katıldı. Ödül, Maharashtra’nın Buldhana bölgesinden bir gençlik sosyal hizmet uzmanı olan Nandkumar Palwe’ye takdim edildi. Palwe, organizasyonu aracılığıyla Vidarbha bölgesinde ruh sağlığı sorunları yaşayan muhtaç 200 kişiye bakıyor.
“Yashwantrao Kelkarji sıradan bir insan değildi; o zamanın adamıydı. Günümüzde Nandkumar Palwe gibi insanlar, Kelkarji’nin yeni Hindistan vizyonunun gerçekleşmesini sağlıyor” dedi.